Specification Sheet

-
Luminaire Type :
Ceiling Downlight
-
Model Code :
- LLC-7090AU
- 3500K
- LLC-7090LU
- 2700K
- LLC-7090YU
- 3000K
Technical Data
| Dimension | D.130/H.130mm |
|---|---|
| Weight | 1.6 Kg |
| Light source | LED |
| Wattage | 13.8W |
| Lumen, Color temp. | 1150Lm(3500K)/1110Lm(2700K)/1130Lm(3000K) |
| Beam angle | 60° |
| CRI | 83 |
| Protection Class(IP) | IP65 |
Component & Information
Aluminum die-casting luminaire body,
marine-grade painting with stainless color
Acrylic diffusion cover for LED
Aluminum reflector cone, electrolytic polishing
Tempered glass cover, clear
- *Internal LED driver for 100~242V, Non-dimmable
Feature



