Specification Sheet

-
Luminaire Type :
Spot light (Spike mounting / Flangeless type)
-
Model Code :
- LLS-7105LUM
- 2700K
- LLS-7105YUM
- 3000K
Technical Data
| Dimension | D.105/L.216/H.238mm |
|---|---|
| Weight | 3.6 Kg |
| Light source | LED |
| Wattage | 38W |
| Lumen, Color temp. | 2820Lm(2700K)/2910Lm(3000K) |
| Beam angle | 18° |
| CRI | 83 |
| Protection Class(IP) | IP65 |
Component & Information
Aluminum die-casting, marine-grade painting with stainless color
Stainless steel spike, marine-grade painting with stainless color
Tempered glass cover, clear
Optical control lens
- *Internal LED driver for 100~242V, Non-dimmable
- *Two optional accessories can be used together.
- *C/w. 2-core cabtyre cable, Black L=5m
Feature

Accessories
-

Wide diffusion lens
LZA-92558
-

Spread lens
LZA-90435
-

Coldtone filter
LZA-90439
-

Honeycomb louver
LZA-92954
-

Flood lens
LZA-90635
-

Warmtone filter
LZA-90437
-

Hood
LLA-7119U


