Specification Sheet

-
Luminaire Type :
Spot light (Recessed box mounting / Flangeless type)
-
Model Code :
- LLS-7099LUM
- 2700K
- LLS-7099YUM
- 3000K
Technical Data
| Dimension | D.105/L.190/H.198mm |
|---|---|
| Weight | 3.0 Kg |
| Light source | LED |
| Wattage | 26W |
| Lumen, Color temp. | 1410Lm(2700K)/1460Lm(3000K) |
| Beam angle | 14° |
| CRI | 83 |
| Protection Class(IP) | IP65 |
Component & Information
Aluminum die-casting, marine-grade painting with stainless color
Tempered glass cover, clear
Optical control lens
- *Internal LED driver for 100~242V, Non-dimmable
- *Two optional accessories can be used together.
- *Require recessed mounting box.
Feature

Accessories
-

Wide diffusion lens
LZA-92558
-

Spread lens
LZA-90435
-

Coldtone filter
LZA-90439
-

Honeycomb louver
LZA-92954
-

Flood lens
LZA-90635
-

Warmtone filter
LZA-90437
-

Hood
LLA-7119U


