Specification Sheet

-
Luminaire Type :
Spot light (Pole top type)
-
Model Code :
- LLS-7002LUME
- LLA-7009U
- Recessed pole H230
- LLA-7010U
- Recessed pole H430
- LLA-7011U
- Recessed pole H730
- LLA-7013U
- Base plate pole H230
- LLA-7014U
- Base plate pole H430
- LLA-7015U
- Base plate pole H730
- LLA-7016UE
- Spike pole H230
Technical Data
| Dimension | D.85/L.153/H.214mm |
|---|---|
| Weight | 2.0 Kg |
| Light source | LED |
| Wattage | 6.1W |
| Lumen, Color temp. | 285Lm(2700K) |
| Beam angle | 13° |
| CRI | 83 |
| Protection Class(IP) | IP65 |
Component & Information
Aluminum die-casting body, Aluminum extrusion pole, Stainless steel spike,
marine-grade painting with stainless color
Tempered clear glass cover, Optical control lens
- *Internal LED driver for 100~242V, Non-dimmable
- *Two optional accessories can be used together.
- *C/w. 2-core cabtyre cable, Black L=5m
Feature

Accessories
-

Wide diffusion lens
LZA-92557
-

Spread lens
LZA-90571
-

Coldtone filter
LZA-90574
-

Honeycomb louver
LZA-92953
-

Flood lens
LZA-90572
-

Warmtone filter
LZA-90573
-

Hood
LLA-7118U


