Specification Sheet

-
Luminaire Type :
Spot light (Recessed box mounting / Flangeless type)
-
Model Code :
- LLS-7001LUME
- 2700K
- LLS-7001YUME
- 3000K
Technical Data
| Dimension | D.85/L.153/H.178mm |
|---|---|
| Weight | 1.9 Kg |
| Light source | LED |
| Wattage | 6.1W |
| Lumen, Color temp. | 285Lm(2700K)/300Lm(3000K) |
| Beam angle | 13° |
| CRI | 83 |
| Protection Class(IP) | IP65 |
Component & Information
Aluminum die-casting, marine-grade painting with stainless color
Tempered glass cover, clear
Optical control lens
- *Internal LED driver for 100~242V, Non-dimmable
- *Two optional accessories can be used together.
- *Require recessed mounting box.
Feature

Accessories
-

Wide diffusion lens
LZA-92557
-

Spread lens
LZA-90571
-

Coldtone filter
LZA-90574
-

Honeycomb louver
LZA-92953
-

Flood lens
LZA-90572
-

Warmtone filter
LZA-90573
-

Hood
LLA-7118U


