Specification Sheet

-
Luminaire Type :
Ground light
-
Model Code :
- LLG-7133LUW
- 2700K
- LLG-7133YUW
- 3000K
Technical Data
| Dimension | W.240/L.290/H.170mm |
|---|---|
| Weight | 5.0 Kg |
| Light source | LED |
| Wattage | 9.5W |
| Lumen, Color temp. | 800Lm(2700K/3000K) |
| Beam angle | 25° |
| CRI | 83 |
| Protection Class(IP) | IP67 |
Component & Information
Stainless steel housing, marine-grade black color painting
Aluminum reflector cone, chemical polishing
Stainless steel trim, hairline finish, Tempered glass cover, clear
Aluminum die-casting inner luminaire, with optical control lens
- *Internal LED driver for 100~242V, Non-dimmable
- *Two optional accessories can be used together.
- *Non-slip processing of glass is available by custom order.
- *Do not use in places to load such as vehicles.
- *Do construction work on drainage treatment.
Feature

Accessories
-

Wide diffusion lens
LZA-92557
-

Spread lens
LZA-90571
-

Coldtone filter
LZA-90574
-

Honeycomb louver
LZA-92953
-

Flood lens
LZA-90572
-

Warmtone filter
LZA-90573
-

Light shield plate
LLA-7135U


