Specification Sheet

-
Luminaire Type :
Adjustable Downlight
-
Model Code :
- LLD-7061AUB
- 3500K
- LLD-7061LUB
- 2700K
- LLD-7061YUB
- 3000K
Technical Data
| Dimension | D.147/H.183mm |
|---|---|
| Weight | 1.4 Kg |
| Light source | LED |
| Wattage | 39W |
| Lumen, Color temp. | 2160Lm(3500K)/2030Lm(2700K)/2100Lm(3000K) |
| Beam angle | 40° |
| CRI | 83 |
| Protection Class(IP) | IP44 |
Component & Information
Aluminum die-casting trim, marine-grade painting with stainless color
Aluminum die-casting heatsink, Stainless steel fixture
Silicon accordion black gasket, Plastic cone chrome plating
Optical control lens, Tempered glass cover, clear
- *Glare cut-off angle: 35°
- *Ceiling cut-out hole: Dia.125mm
- *Available ceiling board: t5~25mm
- *Remote LED driver is required.
Feature

Accessories
-

Wide diffusion lens
LZA-92558
-

Spread lens
LZA-90435
-

Coldtone filter
LZA-90439
-

Honeycomb louver
LZA-92954
-

Flood lens
LZA-90635
-

Warmtone filter
LZA-90437


