Specification Sheet

-
Luminaire Type :
Downlight
-
Model Code :
- LLD-7058AUW
- 3500K
- LLD-7058LUW
- 2700K
- LLD-7058YUW
- 3000K
Technical Data
| Dimension | D.96/H.95mm |
|---|---|
| Weight | 0.7 Kg |
| Light source | LED |
| Wattage | 13.7W |
| Lumen, Color temp. | 710Lm(3500K)/670Lm(2700K)/700Lm(3000K) |
| Beam angle | 27° |
| CRI | 83 |
| Protection Class(IP) | IP44 |
Component & Information
Aluminum die-casting trim, marine-grade painting with stainless color
Aluminum die-casting heatsink, Stainless steel fixture
Plastic cone chrome plating, Aluminum mirror reflector
Tempered glass cover, clear
- *Glare cut-off angle: 35°
- *Ceiling cut-out hole: Dia.75mm
- *Available ceiling board: t5~25mm
- *Remote LED driver is required.
Feature



