Specification Sheet

-
Luminaire Type :
Spot light (Pole top type)
-
Model Code :
- LLS-7106YUM
- LLA-7009U
- Recessed pole H230
- LLA-7010U
- Recessed pole H430
- LLA-7011U
- Recessed pole H730
- LLA-7013U
- Base plate pole H230
- LLA-7014U
- Base plate pole H430
- LLA-7015U
- Base plate pole H730
- LLA-7016UE
- Spike pole H230
Technical Data
| Dimension | D.105/L.190/H.234mm |
|---|---|
| Weight | 3.1 Kg |
| Light source | LED |
| Wattage | 38W |
| Lumen, Color temp. | 2910Lm(3000K) |
| Beam angle | 18° |
| CRI | 83 |
| Protection Class(IP) | IP65 |
Component & Information
Aluminum die-casting body, Aluminium extrusion pole,
marine-grade painting with stainless color
Sainless steel base plate, black painted
Tempered glass cover clear, Optical control lens
- *Internal LED driver for 100~242V, Non-dimmable
- *Two optional accessories can be used together.
Feature

Accessories
-

Wide diffusion lens
LZA-92558
-

Spread lens
LZA-90435
-

Coldtone filter
LZA-90439
-

Honeycomb louver
LZA-92954
-

Flood lens
LZA-90635
-

Warmtone filter
LZA-90437
-

Hood
LLA-7119U


