Specification Sheet

-
Luminaire Type :
Adjustable Downlight
-
Model Code :
- LLD-7086AUW
- 3500K
- LLD-7086LUW
- 2700K
- LLD-7086YUW
- 3000K
Technical Data
| Dimension | D.65/H.110mm |
|---|---|
| Weight | 0.5 Kg |
| Light source | LED |
| Wattage | 11.4W |
| Lumen, Color temp. | 345Lm(3500K)/325Lm(2700K)/330Lm(3000K) |
| Beam angle | 25° |
| CRI | 83 |
| Protection Class(IP) | IP44 |
Component & Information
Aluminum die-casting trim, marine-grade painting with stainless color
Aluminum die-casting heatsink, Stainless steel fixture
Silicon accordion black gasket, Plastic cone chrome plating
Optical control lens, Tempered glass cover, clear
- *Glare cut-off angle: 35°
- *Ceiling cut-out hole: Dia.50mm
- *Optional accessories are not available
- *Available ceiling board: t5~25mm
- *Remote LED driver is required.
Feature



